Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

«Смотрящого» зі спільниками судитимуть за організацію наркобізнесу за ґратами

11 січня 2022

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно 4 чоловіків, за фактами незаконного придбання, зберігання, пересилання та збуту наркотичних засобів та сильнодіючих лікарських засобів, вчинених у складі організованої групи осіб, а також встановлення та поширення злочинного впливу, вчиненого в установі виконання покарань (ч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 308, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 318, ч. 4 ст. 321, ч. 2 ст. 306, ч. 2 ст. 255-1 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що уродженець Івано-Франківщини, під час відбування покарання у виправному центрі на Рівненщині, позиціонуючи себе як «смотрящий» за установою, встановив та поширював злочинний вплив на осіб, які утримуються у цій установі.

Крім того він організував та очолив злочинну групу, яка займалась збутом наркотиків, а також забезпечувала постачання наркотичних та інших заборонених речовин на територію виправного центру, для їх збуту серед засуджених.

До складу угруповання організатор залучив як виконавців 3 своїх знайомих. Один з них купував заборонені речовини в аптеках Києва та Рівного, в тому числі з використанням незаконно отриманих рецептів. На територію виправного центру «товар» у своєму тілі та одязі доставляв співучасник, який виконував контрагентські роботи за межами установи виконання покарань. Ще один спільник відповідав за збут «товару» на території виправного центру та розрахунок з іншими двома співучасниками. Прибуток віддавав «смотрящому», який той використовував для продовження незаконного обігу вказаних засобів. Тому правоохоронці не лише припинили наркобізнес угруповання, а й вибили економічне підґрунтя у його діяльності .

В ході слідства задокументовано 12 епізодів заволодіння шляхом шахрайства наркотичним засобом, 15 епізодів незаконного придбання, перевезення пересилання, зберігання з метою збуту, збуту, а також передачі у місця позбавлення волі заборонених речовин.

Наразі усі фігуранти провадження перебувають під вартою.

Досудове розслідування проводили слідчі СУ ГУНП в Рівненській області за оперативного супроводу працівників Управління боротьби з наркозлочинністю ДБН НП України.

Санкція статей передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури