Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Суд ухвалив вирок організованій групі, яка займалась виробництвом фальсифікованого алкоголю

29 квітня 2021

За підтримання публічного обвинувачення Рівненською обласною прокуратурою суд визнав винними трьох чоловіків у незаконному масовому виробництві алкогольних напоїв у підпільних цехах, а також зберіганні, транспортуванні з метою збуту та безпосередньо збуті таких підакцизних товарів, вчинених організованою групою (ч. 2 ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1, ч. 2 ст. 204 КК України).

Судом встановлено, що один з чоловіків, задля власного швидкого збагачення розробив план незаконного виготовлення та збуту алкогольних напоїв. Він вивчив рецептуру напоїв, знайшов необхідних постачальників сировини, тари та упакування, закупив та у заздалегідь підшуканих приміщеннях змонтував обладнання для незаконного виробництва алкогольних напоїв, підібрав двох спільників з числа своїх знайомих, які безпосередньо здійснювали виробництво, організував подальший збут готової продукції.

Угруповання займалося незаконною діяльністю з березня 2020 року, доки їх у листопаді минулого року не викрили правоохоронці.

У чоловіків вилучили майже 50 тонн спирту та вже готових алкогольних напоїв без будь-яких дозвільних документів, а також тару, пакування для готової продукції, обладнання, засоби зв`язку та документацію, яка підтверджує протиправну діяльність. Орієнтовна вартість вилученого алкоголю – 10 мільйонів гривень.

Суд визнав чоловіків винними і призначив покарання організатору групи – у вигляді 4 років позбавлення волі, а двом його спільникам – 3 роки позбавлення волі. Водночас, на підставі ст. 75 КК України їх звільнено від відбування покарання з випробувальним терміном, який організатору встановлено - 2 роки, спільникам – 1 рік. За рішенням суду вилучене майно підлягає конфіскації та знищенню.

На даний момент вирок не набрав законної сили.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури