Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Судитимуть юнака, який вчинив розбійні напади на відділення кредитної установи

04 лютого 2021

Рівненською місцевою прокуратурою скеровано до Рівненського міського суду обвинувальний акт стосовно 18-річного рівнянина, якого обвинувачують у розбійному нападі на відділення кредитної спілки в обласному центрі  (ч. 1 ч.3 ст. 187 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що юнак двічі, 23 та 26 листопада минулого року, вчинив розбійні напади на відділення кредитної установи у центрі Рівного. Під час першого візиту зловмисника касирка отримала ножове поранення руки, а вже з другої спроби обвинуваченому вдалось вкрасти з сейфу установи 10 тисяч гривень.

Тоді була скоординована чітка співпраця усіх правоохоронних органів: проведені першочергові слідчі та оперативно-розшукові дії, опрацьовані всі можливі варіанти вчинення злочину, проаналізовані можливі маршрути руху нападника, а з боку кредитної установи – опрацьовані всі «проблемні» клієнти.

В результаті такої злагодженої роботи вдалось встановити особу нападника. У грудні 2020 року йому оголосили про підозру, а суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічну пору доби, оскільки вдень юнак працює на одному з комунальних підприємств. Свою вину він визнав і завдану шкоду вже відшкодував. 

 Максимальна відповідальність за вчинення зазначених кримінальних правопорушень – позбавлення волі на строк від трьох до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури