Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Територіальній громаді Дубенського району повернуто понад 35 га землі

24 березня 2021

Як вже раніше повідомлялось, Господарський суд Рівненської області у вересні 2020 року задоволив у повному обсязі позов Дубенської окружної прокуратури пред’явлений в інтересах держави до товариства про визнання недійсним договору оренди  та повернення земельних ділянок.

Зокрема, прокуратурою встановлено факт укладання договорів оренди невитребуваних земельних часток (паїв), що суперечать вимогам чинного законодавства.

Так, у 2019 році рішеннями Вовковиївської сільської ради, на той час ще Демидівського району, одній із агрофірм передано в оренду для сільськогосподарських потреб земельні ділянки, розташовані за межами населеного пункту, на території вказаної сільської ради.

Втім, проекти землеустрою на ці ділянки фактично не розроблялися, а договори укладено з порушенням вимог чинного законодавства,  у зв’язку з чим вони підлягали визнанню недійсними.

З вказаними доводами прокурора повністю погодився господарський суд.

У подальшому, з метою виконання судового рішення між сторонами 19.03.2021 підписано акти приймання-передачі та повернуто у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення  загальною площею  35,02 га та вартістю 17,1 млн гривень.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури