Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Трьох чоловіків судитимуть за видобування та зберігання бурштину

27 жовтня 2021

За процесуального керівництва Вараської та Сарненської окружних прокуратур завершено досудове розслідування та до судів скеровано 3 обвинувальні акти за фактами незаконного видобування, придбання, зберігання та перевезення бурштину, законність якого не підтверджується відповідними документами (ч. 1 ст. 240-1 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що троє чоловіків з числа жителів Сарненського та Вараського районів, займались незаконним видобуванням, транспортуванням та зберіганням бурштину-сирцю. Загалом у ході слідчих дій у чоловіків вилучили близько 4 кг «сонячного каміння».

Санкція статті передбачає максимальне  покарання у вигляді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк.

Додамо, що за процесуального керівництва органів прокуратури Рівненщини з початку року завершено досудове розслідування з направленням до суду обвинувальних актів у 48 кримінальних провадженнях, пов’язаних із незаконним видобуванням бурштину-сирцю, у тому числі 1 кримінальне провадження стосовно організованої злочинної групи.

За цей час виявлено та вилучено 1155 кг бурштину, 25 транспортних засобів та 125 мотопомп, що використовувались для незаконної діяльності. 

Нині в Україні створений чіткий та прозорий механізм оренди земельної ділянки для офіційного видобування бурштину, а тому всі, хто працює за межами правового поля будуть нести кримінальну відповідальність.

 

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури