Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Троє жителів Сарненщини постануть перед судом за незаконний видобуток бурштину

23 квітня 2021

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури, слідчими УСБУ в області завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно трьох жителів Сарненського району, яким інкримінують незаконне видобування бурштину організованою групою осіб (ч.3 ст. 28 ч. 1 ст. 240-1 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що організував угруповання 24-річний чоловік, який координував дії членів організованої групи та вживав заходи для укриття її неправомірної діяльності, забезпечував організацію незаконного промислу: визначав час і місця видобутку, купував необхідні засоби і знаряддя, розподіляв між членами організованої групи заробіток.

Частину коштів, отриманих від незаконного збуту бурштину, спрямовував на придбання обладнання, паливно-мастильних та інших матеріалів. Двоє інших учасників - 25 та 26 років, як  виконавці, відповідали за доставку обладнання та безпосередньо займались незаконним видобуванням.

Протиправну діяльність організованої злочинної групи припинили 24 березня 2021 року працівники Управління СБ України в Рівненській області. В обвинувачених вилучено «сонячне каміння», мотопомпу, пожежні рукави та інше обладнання.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді  штрафу від трьох тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Слід зазначити, що це вже третє кримінальне провадження в поточному році, яке скеровано до суду стосовно учасників організованої злочинної групи, які займались незаконним видобутком бурштину.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури