Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Троє жителів Сарненщини постануть перед судом за незаконний видобуток буршину

24 лютого 2021

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 3 жителів Сарненського району, яким інкримінують незаконне видобування бурштину організованою групою осіб (ч.3 ст. 28 ч. 1 ст. 240-1 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що організував угруповання 26-річний чоловік. Він координував дії членів організованої групи та вживав заходи для укриття її неправомірної діяльності. Окрім того, саме він забезпечував організацію незаконного промислу: визначав час і місця видобутку, купував необхідні засоби і знаряддя, розподіляв між членами організованої групи заробіток. Частину коштів, отриманих від незаконного збуту бурштину, спрямовував на придбання обладнання, паливно-мастильних та інших матеріалів. Двом іншим учасникам, землякам організатора – 23 та 20 років. Вони в групі були виконавцями – відповідали за доставку обладнання та безпосередньо займались незаконним видобуванням.

Протиправну діяльність організованої злочинної групи припинили 19 листопада 2020 року працівники Управління СБ України в Рівненській області. В обвинувачених тоді вилучили «сонячне каміння», мотопомпу, пожежні рукави та інше обладнання.

Обвинувальний акт скеровано до Сарненського районного суду.

 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури