Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

У Рівному судитимуть продавців контрафактних цигарок

27 січня 2023

Прокурори Рівненської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох жителів Рівного, яким інкримінують незаконне придбання, зберігання та збут підакцизних товарів, вчинені організованою групою (ч. 2, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 204 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що організував угруповання 38-річний іноземець, який тривалий час проживає у Рівному. Він, зокрема, здійснював керівництво групою, закупкою та збутом незаконно виготовлених цигарок, а також розподіляв прибуток. Троє спільників відповідали безпосередньо за придбання, зберігання та подальший збут тютюнових виробів.

Зберігали товар зловмисники в гаражі, а збували – через кілька кіосків на місцевих ринках.

Під час санкціонованих обшуків у обвинувачених вилучено близько 18 000 пачок цигарок без марок акцизного податку та жодних документів, які підтверджують їх походження. Орієнтовна вартість цього товару – майже 900 000 грн.

На вилучені цигарки судом накладено арешт. Крім того, арештовано також 5 автомобілів, 120000 гривень, 7100 доларів США та 1570 Євро.

Обвинувальний акт скеровано до Рівненського міського суду для розгляду по суті.

Досудове розслідування здійснювали слідчі СУ ГУ НП в Рівненській області за оперативного супроводу УСР в області ДСР НП України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді   штрафу від п’яти тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури