Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

В обласній прокуратурі обговорили підсумки роботи за 2020 рік

18 лютого 2021

У Рівненській обласній прокуратурі, під головуванням керівника відомства Андрія Рудницького, відбулася підсумкова нарада, на якій обговорили результати роботи у 2020 році, шляхи підвищення ефективності діяльності органів прокуратури та основні завдання на наступний період.

В роботі наради, яка пройшла з дотриманням усіх карантинних вимог, взяли участь перший заступник та заступник керівника обласної прокуратури, керівники структурних підрозділів, місцевих прокуратур, їх перші заступники та заступники, а також начальники відділів місцевих прокуратур.

Під час наради Андрій Рудницький акцентував не тільки на позитивних напрацюваннях відомства, а й виокремив проблемні питання у прокурорській діяльності задля вжиття конкретних заходів для їх подолання.

Серед основних здобутків 2020 року – те, що завдяки скоординованій роботі прокуратури та інших правоохоронних органів досягнуто позитивних тенденцій у протидії злочинності. За підсумками минулого року на Рівненщині рівень злочинності на 10 тис. населення становив 82,6 злочинів, що помітно менше ніж в середньому у державі – 86,4.

Торік також зменшилась кількість облікованих та зареєстрованих особливо тяжких, тяжких кримінальних правопорушень, злочинів проти власності та злочинів, вчинених неповнолітніми.

Впродовж 2020 року процесуальними керівниками скеровано до суду 72 обвинувальних акти у кримінальних провадженнях про злочини у бюджетній системі, 75 - про корупційні правопорушення, ще 10 – стосовно діяльності організованих злочинних груп, в яких було задіяно 40 осіб.

Крім того, підвищилась ефективність представницької діяльності органів прокуратури. Зокрема, торік прокурорами пред’явлено 126 позовів на суму 953,7 млн грн, задоволено 58 позовів на суму 580,2 млн грн, що майже вдвічі більше в порівнянні з минулим роком, реально виконано рішень судів на суму 528,2 млн грн (87,1 %). За втручання органів прокуратури повернуто 1328 га земель.

 

 

 

Проаналізувавши стан справ, керівник обласної прокуратури на нараді відмітив, що не всі прокурори у минулому році працювали ефективно. Ті, кому вказали на недоліки, дали пояснення та окреслили заходи, які вони проведуть для покращення якості роботи та ввірених їм напрямах.

«Головними пріоритетами органів прокуратури залишаються боротьба з корупцією, ОЗГ та наркозлочинністю, захист інвестицій, а також виявлення та розслідування правопорушень в бюджетній сфері, прийняття заходів щодо відшкодування встановленої шкоди.  Це стосується будівництва та ремонту доріг і приміщень за державні гроші, закупівлі газу бюджетними установами та інші. Крім того особливу увагу ми звертаємо на проблеми екології, видобування корисних копалин з порушенням закону та протиправного використання земель. Нагадую, що крім притягнення винних осіб до відповідальності, наше завданя полягає також у вжитті необхідних заходів щодо відшкодування збитків у судовому порядку» -зазначив Андрій Рудницький.

За результатами проведеної наради прийнято відповідне рішення з визначенням конкретних заходів, спрямованих на підвищення ефективності та результативності у діяльності органів прокуратури Рівненщини на наступний звітний період.

 

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури