Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

З початку року до обласної прокуратури надійшло понад 2,3 тис звернень громадян

05 жовтня 2021

Питання розгляду звернень громадян та забезпечення доступу до публічної інформації постійно перебувають в центрі уваги роботи Рівненської обласної прокуратури.
Зокрема, упродовж 9 місяців 2021 року до органів прокуратури області надійшло понад 2,3 тис. звернень, з яких по суті вирішено більше половини (1310), в т.ч. 35 звернень, що надійшли від народних депутатів України.
Найбільшу кількість з вирішених становлять звернення з питань досудового розслідування (63%), з яких переважають скарги на дії і рішення слідчих (дізнавачів) поліції (37%). Третина звернень надійшла від учасників кримінальних проваджень.
Вжиті заходи за результатами розгляду заяв, сприяли оперативному реагуванню на порушення чинного законодавства.
За результатами розгляду заяв, розпочато 59 кримінальних проваджень, задоволено 35 обґрунтованих скарг.
Разом з тим, громадяни продовжують направляти звернення щодо захисту своїх інтересів та поновлення порушених прав, вирішення яких не входить до повноважень органів прокуратури. Тому, за відсутності передбачених законом повноважень щодо розгляду певного кола питань, понад третину звернень (761) скеровано за належністю до органів влади, державного нагляду та контролю, органів місцевого самоврядування.
Крім того, до органів прокуратури області за вказаний період надійшло 64 запити у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», з яких розглянуто 56. Надано інформацію на 51 запит; 2 запитувачам роз’яснено норми законодавства; 8 запитів скеровано за належністю для організації розгляду належним розпорядникам інформації.
Найбільша кількість запитів (50) надійшла в апарат обласної прокуратури.
Найчастіше запитувалась інформація про статистичні дані роботи прокуратури, з питань досудового розслідування кримінальних проваджень, які викликали суспільний резонанс та підвищену увагу громадськості, кадрових питань тощо.
Розгляд звернень громадян та забезпечення доступу до публічної інформації залишається важливим комунікаційним напрямом діяльності, спрямованим на оперативне поновлення та забезпечення реалізації прав громадян.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури