Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

За клопотанням прокурора на Сарненщині арештовано 355 кг бурштину

17 березня 2023

Сарненською окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом зберігання та перевезення бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами (ч. 1 ст. 240-1 КК України).

Так, в ході чергування працівниками поліції на пересувному мобільному блокпості було зупинено вантажний мікроавтобус. Під час огляду його багажного відділення правоохоронці виявили полімерні мішки із сумнівним вмістом. Водій відмовився показати, що везе та закрив авто. Тоді на місце події викликали СОГ і транспортний засіб вилучили на спецмайданчик Сарненського РВП.

В подальшому, на підставі ухвали слідчого судді місцевого райсуду, проведено обшук автомобіля, в ході якого під мішками з картоплею виявили 355 кг бурштину, теж розфасованого у мішки. Орієнтовна вартість вилученого каміння за цінами «чорного» ринку – понад 1,5 млн грн.

Сарненським районним судом задоволено клопотання прокурора про накладення арешту на бурштин та транспортний засіб, яким його перевозили.

Наразі у кримінальному провадженні призначено гемологічну експертизу, тривають слідчі дії для встановлення усіх осіб, причетних до незаконної діяльності з видобування та перевезення «сонячного» каміння .

Досудове розслідування проводять слідчі Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури