Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

За незаконну порубку дерев житель Рівненського району постане перед судом

21 липня 2021

Рівненською окружною прокуратурою  направлено до суду обвинувальний акт відносно 25-річного жителя Рівненського району, який вчинив незаконну прорубку дерев в лісовому масиві Клеванського лісництва ДП «Клеванське лісове господарство» та здійснив їх перевезення, чим заподіяв істотну шкоду, вчинену за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 246 КК України).

 Так, на початку квітня поточного року, двоє чоловіків, діючи умисно та з корисливих мотивів, не маючи лісорубного квитка (ордера) на використання лісових ресурсів, вчинили самовільну незаконну порубку дерев дуба та сосен. Розпилявши дерева на місці злочину, вивезли їх з лісу, чим завдали шкоди навколишньому природньому середовищу на загальну суму понад 40 тис. гривень.

Обвинувальний акт відносно іншого співучасника злочину вже перебуває на розгляді у Рівненському районному суді.

Досудове розслідування  здійснювалося слідчими відділення поліції № 1 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області, під процесуальним керівництвом Рівненської окружної прокуратури.

Санкція статті передбачає покарання у виді обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Збереження лісів, недопущення самовільного та незаконного використання лісових ресурсів визначеного пріоритетним напрямком роботи Рівненської окружної прокуратури.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури