Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

За вбивство працівника СІЗО маріуполець може отримати довічне ув’язнення

23 листопада 2020

Рівненською обласною прокуратурою затверджено та скеровано до Рівненського міського суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно 38-річного жителя міста Маріуполь, якому інкримінують умисне вбивство, вчинене з корисливих мотивів, на замовлення, за попередньою змовою групою осіб, а також незаконне поводження зі зброєю ( п.п. 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 263 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачений зі спільником, будучи завербованими представниками ФСБ Російської Федерації, у 2016 році отримали завдання за грошову винагороду вбити колишнього військовослужбовця Збройних сил України, 37-річного рівнянина. Кілька місяців чоловіки узгоджували злочинний план, придбали, перевезли та зберігали зброю, стежили за жертвою, задля чого навіть орендували квартиру в тому ж під’їзді, де жив загиблий.

16.09.2016 отримавши вказівку від кураторів маріуполець зі спільником прибули до будинку по вул. Відінській в Рівному. Обвинувачений лишився стежити під будинком, та дав знати про прихід жертви. А спільник чекав на неї в під’їзді. Коли той зайшов - спільник здійснив у чоловіка 8 пострілів, після чого вдарив пістолетом кілька разів по голові, аби довести свій злочин до кінця. Зброю із глушником та вісім гільз виявили біля вбитого. 

Після вбивства чоловіки втекли з України до Росії, де отримали за виконане замовлення 2000 доларів США та 300000 рублів РФ.

У червні 2019 року обвинуваченого затримано на території Російської Федерації, і наприкінці серпня цього року його передали правоохоронцям Рівненщини.

Санкція статтей передбачає максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

У кримінальному провадженні потерпілою також заявлено цивільний позов на суму 1000 000 грн.

 

Примітка: відповідно до ч.1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана  кримінальному покаранню, доки  її вину  не буде  доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Колаж -  Суспільне Рівне

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури