Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

За втручання прокуратури державі повернуто земельну ділянку вартістю понад 11 млн грн

04 листопада 2020

Господарський суд Рівненської області задоволив позовну заяву Здолбунівської місцевої прокуратури в інтересах сільської ради Гощанського району до одного з підприємців Рівненщини.

Так, прокуратурою встановлено факт порушення інтересів держави суб’єктом господарювання, який використовував земельну ділянку площею 7 га, вартістю 11,6 млн грн на підставі підробленого Державного акта на право постійного користування.

Внаслідок таких протиправних дій органи влади були позбавлені можливості розпоряджатися земельною ділянкою, зокрема передавати її в користування іншим особам, у зв’язку з чим порушено як економічні інтереси держави, так і інтереси місцевої територіальної громади, оскільки орендна плата за користування землею не надходила.

Щоб відновити порушені майнові права держави, місцева прокуратура пред’явила до господарського суду Рівненської області позов про припинення права постійного користування земельною ділянкою, скасування Державного акта на право постійного користування землею та зобов’язання повернути земельну ділянку.

Суд погодився з доводами прокурора та зобов’язав підприємця повернути у власність громади земельну ділянку вартістю понад 11 млн грн.

Після набрання судовим рішенням законної сили органи прокуратури забезпечуватимуть його реальне виконання.

 

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури