Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Завдяки прокуратурі з початку року вилучено фальсифікованих підакцизних товарів на 7 млн грн, понад 15 тонн пального та повернено державі 1,1 млн грн ЄСВ

16 квітня 2021

Завдяки скоординованій діяльності усіх правоохоронних органів регіону триває системна протидія кримінальним правопорушенням, пов’язаним із незаконним виробництвом та реалізацією підакцизної групи товарів.

За результатами роботи у І кварталі 2021 року слідчим управлінням ГУ ДФС у Рівненській області за процесуального керівництва обласної прокуратури розпочато 17 кримінальних проваджень за фактами незаконного виготовлення, транспортування та збуту фальсифікованої алкогольної та тютюнової продукції.

В ході розслідування цих кримінальних проваджень за наслідками проведених санкціонованих обшуків виявлено та вилучено понад 30 тонн підробленого алкоголю та 22000 пачок цигарок, загальною орієнтовною вартістю близько 7 млн гривень, на які ухвалами судів накладено арешт.

Окрім того, з початку поточного року до судів з обвинувальними актами направлено 7 кримінальних проваджень цієї категорії, у тому числі 2 – щодо  організованих злочинних груп, в яких було задіяно 6 осіб.

У скерованих до судів кримінальних провадженнях накладено арешт на вилучену незаконно виготовлену алкогольну продукцію та спирт етиловий у кількості понад 55 тонн загальною вартістю 11,7 млн грн. та обладнання, яке забезпечує виробництво лікеро-горілчаної продукції.

Крім того, шляхом накладення арешту на майнові права інтелектуальної власності у мережі Інтернет припинено роботу 4 веб-ресурсів, через які реалізовувалась фальсифікована алкогольна продукція.

Вироками судів шістьох злочинців засуджено до покарань у вигляді штрафів на суму від 85000 до 102000 гривень із конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів.

Також, в рамках роботи міжвідомчої групи з питань виявлення і припинення кримінальних правопорушень, пов’язаних з нелегальною діяльністю автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів за процесуального керівництва обласної прокуратури, проведеними санкціонованими обшуками виявлено та вилучено 21 євро куб, об’ємом по 1000 л кожен, в яких знаходилось понад 15 тонн дизельного палива та бензину, а також 4 пересувні автозаправні станції, обладнані на базі автомобілів.

З метою протидії тінізації економіки обласною прокуратурою спільно з Головним Управлінням ДФС у Рівненській області вжито ряд кримінально-правових заходів боротьби з ухиленням від сплати податків.

Зокрема, у поточному році розпочато 4 кримінальних провадження цієї категорії, одне з яких за фактом умисного ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування із обвинувальним актом скеровано для розгляду до суду. Заподіянні збитки у сумі 1,1 млн гривень відшкодовано в ході проведення досудового  розслідування.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури